San Lotano, Bellas Artes, New World, Enclave, Last Call, Dias de Gloria to marki produkowane przez Tabacalerę noszącą nazwę założyciela Abdela Josefa Fernandeza. AJ, jak jest powszechnie nazywany, to rodowity Kubańczyk, urodzony w 1979 roku w prowincji Pinar del Rio, w okolicach miasta San Luis, w rejonie słynącym z uprawy najlepszych kubańskich tytoni.

Młody AJ Fernandez wyrastał w tradycji cygarowej, gdyż zarówno jego dziadek, jak i ojciec związani byli z kubańskim przemysłem tytoniowym. Szczególny wpływ na jego przyszłość miał dziadek, który przed rewolucją produkował własne cygara pod nazwą San Lotano. Mając 13 lat AJ, jako dodatkowe zajęcie, podjął pierwszą pracę w lokalnej farmie przy zbiorach i fermentacji liści. W kolejnych latach pracował dla Alejandro Robainy, jednego z najsłynniejszych kubańskich plantatorów tytoniu. Do Nikaragui wyemigrował w 2003 roku, gdzie zaczął pracować w jednej z fabryk, produkującej miedzy innymi dla marki Rocky Patel. W kolejnym roku, rozwinął swoje umiejętności w fabryce wuja, Nestora Plasencji.

Jednocześnie w przydomowym garażu zainicjował własne cygara, zatrudniając sześciu zwijaczy. Błyskawicznie rozwinął produkcję, wytwarzając cygara dla takich marek jak Aging Room, Gurkha, Rocky Patel, Cigar International czy Padilla. W 2010 roku zaprezentował pierwszą własną markę cygar San Lotano, będącą hołdem dla tradycji rodzinnych.

W jednym z wywiadów powiedział:

„Mój dziadek, w latach 40. XX wieku zaczął uprawiać tytoń niedaleko naszego rodzinnego miasta San Luis. Właśnie od niego nauczyłem się jak ważna jest cierpliwość i szacunek do czasu gdy pracuje się z tytoniem klasy premium. Od dziadka otrzymałem wiele tajemnic związanych z wytwarzaniem cygar kubańskich. Kluczem do mojego sukcesu jest bezkompromisowe zaangażowanie w tę tradycję. Moja firma poświęcona jest pamięci mojego dziadka Andresa Fernandeza i mojego ojca Ismaela Fernandeza. Bez nich obecny rozwój firmy nie byłby możliwy.”

Kierując się pasją, nabytym doświadczeniem oraz ambicją samodzielnego zaistnienia w świecie cygar, w ciągu ostatnich kilkunastu lat AJ Fernandez stworzył w mieście Esteli jedną z największych manufaktur cygar w Nikaragui. To twórca takich marek jak Padilla (Habano, Achilles), Man O’War, Diesel, La Herencia Cubana, 5 Vegas, Ave Maria, Gurkha (Park Avenue, Sherpa), Rocky Patel Fusion (10th Anniversary) czy Aging Room Quattro Nicaragua.

Obecnie firma produkuje ponad dwadzieścia milionów sztuk cygar rocznie. Głównie bazując na tytoniach z własnych 15 nikaraguańskich plantacji, oferując własne marki. Najsłynniejsze z nich to San Lotano, New World, Dias de Gloria, Bellas Artes, Last Call, Men O War czy Enclave. Oferuje je w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Poprzez połączenie odziedziczonych technik, wyuczonej cierpliwości oraz dążeniu do doskonałości, AJ osiąga najwyższą jakość produktów, których proces produkcji kontroluje osobiście.

Cechą cygar prezentowanych marek jest historia rodziny Fernandez. Perspektywa przekraczania kolejnych poziomów w dążeniu do doskonałości oraz motywacja, by konsekwentną pracą dostarczać produkty, które zaspokoją gusta wymagających aficionados.

strona producenta: https://ajfcigars.com/

AJ Fernandez Bellas ArtesAJ Fernandez Dias de GloriaAJ Fernandez EnclaveAJ Fernandez Last CallAJ Fernandez New WorldAJ Fernandez San Lotano

 

Strona zawiera wyroby tytoniowe i jest dostępna dla osób pełnoletnich.
Kliknij WCHODZĘ jeśli jesteś osobą pełnoletnią.

preloader