Historia marki CONDEGA nieodłącznie związana jest z nazwiskiem kubańczyka Eduardo Fernandeza, który w Nikaragui w 1997 roku zainicjował swoją firmę pod nazwą Aganorsa. Pierwsze farmy tytoniu założył w okolicach miasta Condega oraz w dolinie Jalapa. Pierwszą manufakturę nazwał Tabacalera Valle de Jalapa czyli w wolnym tłumaczeniu – Zakład Tytoniowy Doliny Jalapa.

Najlepsze cygara tworzą Kubańczycy….w Nikaragui

Rozwój firmy, jej trzon zarządzania i kreacji Eduardo Fernandez oparł na kubańskich imigrantach, których wielu pod koniec lat 90-tych przyjechało do Nikaragui. Jednym w pierwszych był Jacinto Iglesias, wybitny znawca upraw, rodzajów tytoni i zarządzania plantacjami. Bardzo szybko, po dołączeniu do zespołu Eduarda, zaczął on osiągać znakomitą jakość tytoniu. W 2003 roku swoją pierwotną mieszankę CONDEGA stworzył jeden z najwybitniejszych kubańskich master blenderów – Don Arsenio Ramos. Na Kubie był on zaliczany do absolutnej czołówki najlepszych znawców tytoniu i kreacji cygar; przez niektórych uważany był, jako najlepszy… Przez wiele lat był szefem produkcji, inaczej głównym technologiem Cubatabaco, czyli firmy nadzorującej kubańskie plantacje tytoni oraz i produkującej wszystkie cygara. W 2004 roku na stałe dołączył do zespołu Fernandeza. Moment ten w historii firmy uznawany jest za zwrotny, od którego zaczęła się produkcja znakomitych cygar.

Numer 1 niekubańska marka w Hiszpanii

Jednak sama marka CONDEGA powstała znaczenie wcześniej, w małej fabryce Tabacalera Tropical, którą w roku 2002 nabył Eduardo Fernandez. Zakupem tym prócz marki CONDEGA, przejął również marki cygar Don Juan oraz Cacique. Jednak dopiero Don Arsenio Ramos, zmieniając jej mieszankę, stworzył prawdziwe cygaro klasy premium, mogące z powodzeniem być przedstawione szerokiemu gronu odbiorców. W 2006 roku CONDEGA została wprowadzona na rynek hiszpański, na którym, przez ostatnie kilkanaście lat awansowała do ścisłej elity cygar premium.
W 2018 roku Condega została 7mą najlepiej sprzedająca się marką ze wszystkich, bez względu na kraj pochodzenia, a jednocześnie numer 1 niekubańską.

Condega Serie S

W 2018 roku firma zmieniła nazwę na Aganorsa Leaf. Jednocześnie w wieku 83 lat odszedł jeden z twórców jej sukcesu – Don Arsenio Ramon.

W latach wcześniejszych Tabacalera Eduardo Fernandeza doceniona została przez branżę: w 2014 roku wygrała ranking magazynu Cigar Coop na najlepszą fabrykę. Rok później ten sam tytuł przyznany został przez postrzegany za jeden z najbardziej prestiżowych i opiniotwórczych blogów – Halfweel. W kolejnym roku 2016, drugi raz z rzędu Halfweel przyznał ten sam tytuł manufakturze Fernandeza.

Drugim milowym krokiem dla rozwoju marki, był strategiczny alians z hiszpańską firmą Gesinta z Walencji, która od 2015 roku włączyła markę do swojego port folio na lokalnym rynku. Zaś od 2017 roku rozpoczęła międzynarodową dystrybucję docierając obecnie do kilkudziesięciu krajów świata.

Sukces marki – 3 powody

Co zatem  jest tak interesującego w marce CONDEGA, że mimo zaledwie kilkunastu lat historii, konsekwentnie, z sukcesem podbija kolejne rynki, ale przede wszystkim jest doceniana przez cigar aficionados?

Po pierwsze nazwa – jest prosta, jednocześnie intrygująca, gdyż nawiązuje wprost do regionu i samego miasta Condega, położonego w północnej części departamentu Esteli, tuż przy granicy z Hondurasem. Warunki klimatyczne i glebowe wokół miasta Condega powodują, że tutejszy tytoń jest delikatniejszy, niż ten z rejonu miasta Esteli, a zarazem pełniejszy niż uprawiany w dolinie Jalapa.

Condega Serie F Arsenio

Po drugie – CONDEGA to marka pomyślana jako hołd dla wielkiej doliny Condega w tytoniowym regionie Nikaragui, dostarczającej bardzo wysokiej jakości tytoń. Każde cygaro wykonane jest przez znakomitych fachowców, przy użyciu tradycyjnych metod, jakie wdrożyli kubańscy imigranci, którzy budowali tę firmę razem z Eduardo Fernandezem. Stosują oni zarówno lokalne tytonie z własnych plantacji, jak również rozbudowują mieszanki o te z innych sąsiednich regionów.

I po trzecie – doskonały stosunek jakości do ceny, który od początku pozwolił skutecznie zyskiwać wciąż nowych odbiorców, gdyż CONDEGA oferuje znaczenie wyższą jakość, niż wynika to z jej bardzo przystępnej ceny.

Obecnie firma Aganorsa Leaf jest drugim największym producentem tytoniu w Nikaragui, a jej surowiec wykorzystywany jest przez wielu innych producentów cygar. Cygara CONDEGA wytwarzane są z liści typu ‘Aganorsa’, uprawianych na farmach w regionach Condega, Jalapa i Estelí. To unikalny gatunek odmiany Corojo 99, charakteryzujący się wyjątkowością słodyczą i gładką strukturą.

strona producenta: https://www.condegacigar.com/

Niżej prezentujemy cygara Condega, które już są dostępne w naszym sklepie internetowym.

Condega Serie S Masaya Epicure

Region Masaya, położony ok. 20 km na południe od Managui, stolicy Nikaragui, o powierzchni 54 km kwadratowych i słynie ze swoich wulkanów. Dwa z nich są cały czas czynne, wylewając jeziora gorącej lawy, pięć nieczynnych zaś tworzy kratery – kaldery wulkaniczne. Cały teren Masaya Volcano to jednych z najatrakcyjniejszych parków narodowych Nikaragui, jest bardzo bogaty w faunę i florę. W przeszłości hiszpańscy zdobywcy, przerażeni wybuchem najpotężniejszego z wulkanów, nazwanego później, jak i cały region – Masaya, ochrzcili go nazwą La Boca del Infierno – usta piekieł. W XVI wieku na jego krawędzi umieszczony nawet został krzyż, mający według wierzeń, wypędzić diabła z wnętrza piekielnej góry.

Cygara Edición Especial Masaya to limitowana nowość marki CONDEGA. Ich nazwa pochodzi od jednego z najpotężniejszych wulkanów w całej Nikaragui. Dym, płomienie i ogień wydobywają się z najgłębszych obszarów oszałamiającej dzikiej przyrody, by nie tylko przejąć ducha tej nowej linii, ale rzeczywiście oddać esencję wulkanicznej ziemi i położonych na tym terenie plantacji.

Limitowana edycja Condega Serie S Edición Especial Masaya to w pełni puro czyli cygaro zbudowane wyłącznie z lokalnych tytoni. Składa się z mieszanki liści pochodzących z różnych regionów Nikaragui, z własnych plantacji firmy Aganorsa Leaf, producenta marki CONDEGA. Pokrywę stanowi liść typu Corojo Sun Grown. Zawijacz to również Corojo, zaś mieszankę tworzą tytonie typów Corojo i Criollo 98. Wszystkie one starzone były przez minimum 3 lata zanim użyto ich do zwinięcia cygar.

Condega Serie S Limitada Masaya Epicure

Limitowana Masaya wyprodukowana została w pięciu formatach: Mini Titan (4 x 60), Robusto (5 x 52), Magnum (6 x 52), Titan (6 x 60) i Epicure (6 x 56), z czego w polskiej dystrybucji dostępny jest tylko format Epicure, znany również jako Toro Gordo. Każde cygaro pakowane jest w elegancki kartonik, ozdobiony grafiką przedstawiającą wybuch wulkanu.

banner condega masaya

Masaya Epicure ujawnia prawdziwą eksplozję charakteru tytoni, o pełniejszej mocy, dojrzewających przez trzy lata, co w konsekwencji zapewnia wyrafinowany i złożony profil. Mieszanka zapewnia idealną równowagę między słodyczą i przyprawami, z wyczuwalnymi nutami czekolady czy migdałów.

Przejścia między tercjami w są znakomite, doskonale zdefiniowane dzięki konstrukcji, pozwalającej na równomierne spalanie w całej długości. Popiół jest spójny, a gęsty dym daje się prawie żuć. Początkowe pikantniejsze niuanse szybko przechodzą w nuty kremu, czekolady czy słodkiego karmelu. W drugiej tercji pojawiają się smaki mineralne, przełamane nutami korzennych przypraw, wanilii, kakao, cedru czy cukru trzcinowego. Mieszanka słodkości i stonowanej pikantności przeplata się z bogatą różnorodnością smaków. Ostatnia tercja opiera się o posmak płatków zbożowych z odrobiną syropu klonowego, wzbogacając smak w taki sposób, że nie chce się, aby to się skończyło. Całość o znakomitej konsystencji i ewolucji; wyrafinowane i bardzo dobrze zbalansowane. CONDEGA MASAYA to uczta dla podniebienia.

format: Epicure 6 x 56
opakowanie: 10 sztuk

Condega Serie S Robusto Tubo

Condega Serie S Robusto Tubo

Condega Serie S Half Corona

Condega Serie S Half Corona

Condega Series S – S jak superior – eleganckie i wysublimowane

Serię S tworzy mieszanka tytoni z Nikaragui zakończona pokrywą typu Corojo. To seria premium marki Condega. Tytonie leżakowały przez okres minimum trzech lat, zanim zostały użyte do zwijania. Następnie, gotowe już cygara leżakowały przez kolejne 12 miesięcy. Dzięki temu doskonale przygotowany tytoń nabrał dodatkowej subtelności i równowagi między esencją i poszczególnymi nutami smakowymi. Cygara, dzięki praktycznym opakowaniom – eleganckim tubom oraz metalowych tłoczonym pudełku zawierającym 5 sztuk Half Corona, doskonale nadają się do podróżowania z nimi oraz mogą stanowić elegancki prezent.

Seria S  Robusto  – zrównoważony charakter, opierający się o nuty ciemnej czekolady, słodkiego cynamonu, przypraw korzennych i kawy, przełamany aromatem cedru.   Robusto zapakowane jest w elegancką złoto-czarną tubę, jako doskonałą ekspozycję i prezentowe opakowanie.
format: Robusto 5 x 52
opakowanie: kartonik – 3 sztuki

Seria S Half Corona  – zbudowane ze starannie wyselekcjonowanych tytoni nikaraguańskich, zakończone pokrywą typu Corojo. Spokojny korzenny, lekko słodkawy charakter, przełamany nutami czekolady, cedru i kawy. Prezentowane  w atrakcyjnym metalowym opakowaniu.
format: Half Corona 4 x 44
opakowanie: metalowe – 5 sztuk

Condega Serie F Arsenio Robusto

Condega Serie F Arsenio Robusto

Condega Serie F Lancero

Condega Serie F Lancero

Condega  Serie ‘F  –  F jak fuerte – pełne i esencjonalne.

Mieszanka leżakowała min 18 miesięcy celem  uzyskania szlachetności. CONDEGA Serie „F” wyróżnia się intensywnym aromatem, doskonałym charakterem oraz idealną konstrukcją, zapewniającą równe, powolne spalanie. Doceniane za wyśmienity słodki, jednocześnie lekko ziemisty posmak, doprawiony nutą świeżo mielonych ziaren kawy.

Condega Series F Lanceros miało swoją premierę na targach Intertabak w 2019 roku i zostało entuzjastycznie przyjęte przez branżową społeczność. Jego wprowadzenie było dużym wyzwaniem, gdyż relatywnie mało firm produkuje skomplikowany format, jakim jest Lancero. Tym samym przez jego znakomitą konstrukcję, Aganorsa, jak i marka Condega potwierdziły najwyższy kunszt doskonałych budżetowych cygar, które niejednokrotnie swoją jakością przewyższają znacznie droższe produkcje.
Lancero to mistrzostwo wykonania w długim i szczupłym formacie. Aromaty wilgotnej ziemi oraz słodko-pikantne akcenty cynamonu, przełamane są nutami tostowymi, orzechowymi, z podparciem suszonych owoców i kawy.
format: Lancero 7 x 40
opakowanie: drewniane  –  10 sztuk

Condega Serie F Edicion Especial Arsenio składa hołd zmarłemu Don Arsenio Ramosowi, legendarnemu kubańskiemu mistrzowi blendowania. Zbudowane jest wyłącznie z tytoni nikaraguańskich o pełniejszej mocy, zakończone oleista, lekko rustykalną pokrywą typu Corojo 99.
Cygaro zaczyna się owocowymi aromatami i kremową konsystencją. Podczas palenia wyłaniają się nuty słodkiego cedru i cynamonu, zaś finisz wzmocniony jest posmakiem przypraw korzennych i prażonych migdałów.
format: Robusto  5 ½ x 52
pakowanie: drewniane  – 10 sztuk

 

Strona zawiera wyroby tytoniowe i jest dostępna dla osób pełnoletnich.
Kliknij WCHODZĘ jeśli jesteś osobą pełnoletnią.

preloader