Gloria Victis

POWSTANIE to pierwsze i jedyne cygara stworzone z myślą o upamiętnieniu bohaterskiej, ale i tragicznej historii w naszych dziejach, rozumianych szerzej, niż samo Powstanie Warszawskie 1944.
Ich twórcami są bracia – Mike i Greg Szczepankiewicz, polonusi mieszkający w Stanach Zjednoczonych. Jak podkreślają, pamiętają skąd pochodzą ich przodkowie. Będąc również miłośnikami cygar, kilka lat temu wpadli na pomysł, by oddać hołd polskiemu dziedzictwu oraz upamiętnić wydarzenia z 1944 roku, tworząc markę wprost odnoszącą się do tamtych wydarzeń.

POWSTANIE, produkowane w Nikaragui, to przede wszystkim trzy główne serie – Habano (Ecuador), Broadleaf (Maduro) oraz limitowana „Wojtek”. Pierwsze dwie odnoszą się do rodzajów liścia pokrywowego i oparte są o mieszankę tytoni Ligero z Esteli oraz indonezyjskiego zawijacza. Ostatnia – do niedźwiadka, będącego żywą maskotką żołnierzy armii gen. Władysława Andersa. Niedźwiedź Wojtek zasłynął w bitwie pod Monte Cassino pomocą w przenoszeniu ciężkich skrzyń z amunicją. To Limitowana seria, która za każdym razem powstaje w innym formacie. Najnowsza z 2021 roku, box-pressed zbudowana jest na bazie mieszanki serii Habano, wykończona podwójną pokrywą: meksykańską San Andres oraz Habano Ecuador. POWSTANIE to cygara o pełniejszej mocy.

POWSTANIE nie są obecnie w stałej ofercie naszego sklepu. Chcę się nimi podzielić z każdym Cigar Koneserem, który w czasie ograniczonym do kilkudziesięciu sztuk, będących w mojej prywatnej kolekcji, zamówi inne cygara o wartości min 650 zł*.
W uwagach wpisz, którą wersję chciałbyś otrzymać; w przypadku jej braku, zaproponuję inną dostępną.

Gloria Victis, pamiętajmy -1944- razem
Wojciech Jaroszewicz, Cigar Koneser
rozpal emocje…

* Do wartości promocyjnej nie są wliczane cygara kubańskie oraz cygaretki. Oferta jest ograniczona do jednego cygara/zamówienie, do wyczerpania prywatnych zapasów.

 

Strona zawiera wyroby tytoniowe i jest dostępna dla osób pełnoletnich.
Kliknij WCHODZĘ jeśli jesteś osobą pełnoletnią.

preloader