Rocky Patel to jeden z najwybitniejszych producentów cygar klasy premium. Swoją profesjonalną przygodę zaczął w 1996 roku, zakładając firmę Indian Tabak, której nazwa ma dwa źródła. Indian, ich symbolika, łączy się wprost z tytoniem. Zaś Indie to kraj pochodzenia Patela. Połowa lat 90. XX wieku to czas ogromnego bumu cygarowego w Stanach Zjednoczonych. Powstało wówczas wiele marek, z których zdecydowana większość nie przetrwała kolejnych lat.

Decyzja, by porzucić obiecująco rozwijającą się praktykę prawniczą i zaangażować się w zupełnie nieznaną sobie dziedzinę, nie była łatwa. Tu jednak zadecydowała zarówno odwaga w podjęciu nowego wyzwania, jak i pasja, którą z czasem stały się cygara. Nowy etap zaczął się w roku 2002. Wtedy to Patel z sukcesem nie tylko przetrwał swoje trudne początki, ale na tyle był już uznanym producentem, że zdecydował się na zmianę nazwy firmy na nawiązującą wprost do swojej osoby.

Docenione przez rynek…

Tak powstała firma Rocky Patel Premium Cigar, będąca dzisiaj jedną z ikon świata cygar oraz wyznacznikiem innowacyjności, kreatywności w tworzeniu nowych mieszanek i jakości finalnego produktu. Początkowe lata w biznesie Rocky opierał głownie na kreacji blendów oraz na promocji i sprzedaży, samą produkcję powierzając innych fabrykom. Pracował z AJ Fernandezem, Philipem Zanghi, rodziną Plasencja, z którą do dzisiaj dzieli jedną z fabryk w Hondurasie. Od wielu lat również posiada w Esteli, Nikaragua, własne fabryki – Villa Cuba (TaviCusa) oraz plantacje. Obecnie planuje również budowę nowej tabacalery, co wynika z wielkiego popytu na jego produkty. Patel był pierwszym, który nazwał marki cygar „Vintage”, do produkcji których wykorzystuje najwyższej jakości dostępne stare tytonie. Od lat konsekwentnie wprowadza na rynek nowe marki. Bazuje na kombinacji różnych mieszanek, produkując obecnie ponad 20 mln sztuk rocznie w kilkudziesięciu różnych seriach.

Najbardziej z nich znane i cenione to Sun Grown – nr 2 w zestawieniu Top 25 z 2016 roku magazynu Cigar Aficionado. 5th Anniversary i Decade, które przez ten sam magazyn dostały wybitne oceny. Seria Vintage, Grand Reserve – najlepsze cygara roku 2018 wg Cigar Journal. Number 6 przez ten sam magazyn uznane w 2020, jako najlepsza marka z Hondurasu. Jakość cygar, różnorodność mieszanek wsparta jest elegancką prezentacją opakowań, wyróżniających się wśród innych producentów.

Rocky Patel Decade Torpedo

Ciągle w podróży

Rocky Patel uznaje zasadę, że nic tak nie pozwala poznać produktu, jak własna ocena. Dodatkowo przekaz wzmacniania swoją osobą, uczestnicząc nawet w 300 spotkaniach rocznie z cigar aficionados różnych miast i krajów, twierdząc, że bezpośredni kontakt z miłośnikami cygar jest najlepszą formą promocji. Jako tytan pracy pobił swój własnych wynik ustanawiając rekord 600 spotkań w ciągu kolejnych 750 dni.

Jest również właścicielem klubów cygarowych w różnych amerykańskich miastach nazwą Burn by Rocky Patel. Jako prawnik z wykształcenia od kilku lat głęboko angażuje się w działania prawne, mające na celu obronę interesów producentów i miłośników cygar klasy premium w Stanach Zjednoczonych.

W 2019 roku magazyn Cigar Journal, za całokształt jego pracy i osiągnięć, uhonorował go zaszczytnym tytułem człowieka roku. Zaś jedno z ostatnich wydań magazynu w 2020 roku, prezentując jego dorobek, zatytułowało artykuł – from zero to hero. Być może to najlepiej oddaje zaangażowanie, pasję i konsekwencję Rocky Patela, który jest jednym z tych twórców, którzy bez żadnej historii wcześniejszych pokoleń, weszli szturmem, i zdobyli serca i podniebienia aficionados na całym świecie.

Strona dystrybutora https://www.rockypatel.com/

 

Strona zawiera wyroby tytoniowe i jest dostępna dla osób pełnoletnich.
Kliknij WCHODZĘ jeśli jesteś osobą pełnoletnią.

preloader