Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Marka Aging Room, powstała w 2010 roku w kooperacji z José „Jochy” Blanco z Tabacalera Palma z Dominikany. Jest ona dziełem Rafaela Nodala, który w 2002 roku przejął firmę Habana Cuba Cigar, w tamtym czasie skupiająca się głównie na produkcji głównie cygar aromatyzowanych.

Czytaj więcej

W 2011 roku Aging Room znalazł się na liście 25 najlepszych cygar w magazynie Cigar Aficionado. Dzięki temu wyróżnieniu marka zyskała ogromną popularność. Rok po tym firma Habana Cuba Cigar została przemianowana na Boutique Blends, aby podkreślić ich główny cel na rynku. Filozofia uległa zmianie i od tego momentu celem jest kreacja starająca zadowolić miłośników cygar.

Ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery w branży było otrzymanie w 2019 roku tytułu najlepszego cygara roku dla Aging Room Quattro Nicaragua Maestro, przyznanego przez Cigar Aficionado – #1/2019

Marka Aging Room Quattro, pierwotnie bazująca na tytoniach dominikańskich w wersjach Connecticut, Habano oraz Maduro, rozszerzona została o linię Nicaragua. Przy tworzeniu nowej serii Rafael Nodal mógł podjąć współpracę z wieloma świetnymi twórcami cygar w Nikaragui, jednak do realizacji swojej wizji wybrał innego kubańczyka, AJ Fernandeza, postrzeganego przez wielu za najwybitniejszego mistrza blendowania, mającego na swoim koncie wiele sukcesów.

Seria ta wykorzystuje liście wyłącznie w własnych plantacji AJ-a oraz pokrywę typu Nicaraguan Sumatra, tworząc cygara klasy premium o najlepszym rodowodzie. To doskonale zwinięte nikaraguańskie puro dostarcza koneserowi eksplozję odważnych i satysfakcjonujących nut espresso, kakao, korzennych przypraw, orzechów, delikatnie podkreślone jest posmakiem białego pieprzu, całość zaś przełamane jest elegancką słodyczą. Cygara tej linii, dostępne na europejskim rynku to: Espressivo, Maestro oraz Vibrato. Noszą nazwy zaczerpnięte wprost z muzyki, gdyż Rafael Nodal nadal jest nie tylko twórcą cygar, ale i czynnym muzykiem. To prawdziwa symfonia smaków i aromatów, zaś Maestro, przez magazyn Cigar Aficionado w roku 2019, zostało uhonorowane tytułem cygara roku, z oceną 96 na 100 możliwych punktów.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring