Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Cygara Viva La Vida to nikaraguańskie puro, o pełnej mocy, produkowane są w kilku rozmiarach – Robusto (5 x54), Toro (6 x 54), Torpedo (6,5 x 54), Gran Toro, zwany również, jako Club 500 (6 x 60) w wersji box-pressed, Diadema (6,5 x 52), Lancero (7 X 38) oraz Robusto Gordo, zwany Jester (5 x 56), oferowany obecnie tylko na rynku amerykańskim.

Czytaj więcej

Całą serię tworzą tytonie wyłącznie z własnych plantacji AJ Fernandeza, z Nikaragui. Ciemnobrązowa, mahoniowa w odcieniu, oleista i bardzo gładka pokrywa pochodzi z własnych plantacji AJ-a. Jej kolor może również przypominać bursztyn w ciemnym odcieniu. To tytoń rodzaju Habano Oscuro 2000. Doskonale spakowane, ciasne w zwinięciu, zawiera mieszankę lokalnych tytoni typu Corojo ‘99 oraz Criollo’98.
Kolorystyka graficzna pudełka oraz banderolki utrzymana jest w eleganckiej tonacji. Czarny mat drewnianego pudełko oraz rysunek błazna w masce rodem z Wenecji, a może klimatu karnawału Mardi Gras z Nowego Orleanu, powtarzany jest na banderolce każdego cygara. Ma on przede wszystkim wyrażać radość życia.

Jeszcze przed rozpaleniem, tytoń emanuje słodkim, śliwkowym, pobudzającym aromatem białego pieprzu, przełamanym nutą także słodkiej dojrzałej czerwonej papryki. Esencjonalność i energia mieszanki powoduje mrowienie na języku, utrzymujące się po każdym obfitym pociągnięciu. Gęstość odbioru podparta jest nutami ostrzejszych przypraw korzennych, kawy, skóry, z ciągnącym się przez całą długość posmakiem słodkich wypieków i czekolady. Dym jest obfity z bardzo długim aromatycznym finiszem. To wybitne cygaro, którego nie da się pomylić z żadnym innym.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring