Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Twórca DH Boutique Cigars – Didier Houvenaghel łączy subiektywne i obiektywne, naukowe i filozoficzne podejście do degustacji, angażujące wszystkie zmysły miłośników cygar.

Czytaj więcej

Według niego spotkanie z cygarami powinno odbywać się z otwartym umysłem i namiętnym uznaniem, zwiększając w ten sposób radość z degustacji i intensywność przyjemności.

Furia to najnowsza marka Didiera, której nazwa wprost nawiązuje do mitów. W starożytnej Grecji były to Erynie, w Rzymie – Furie, boginie zemsty, o skrzydłach nietoperza, przekrwionych oczach i wężach zamiast włosów. Opisywano je także jako boginie – myśliwe z pochodniami i biczami. Rzucały klątwy oraz karały przestępstwa i wykroczenia. Zaś w stosunku do tych skruszonych stawały się boginiami dobroczyńców. Najbardziej znane i najczęściej wspominane to Alecto, Megaera i Tisiphone.

Między złem i dobrem, miłością a nienawiścią jest subtelna nić, która łączy dwie skrajności. Dlatego Didier zdecydował się zastosować cienką wełnianą przędzę zamiast typowej banderolki na każdym cygarze marki. W ten sposób jeszcze bardzie podkreślając głębię przekazu. Przędza symbolizuje nić porozumienia miedzy twórcą, a cigar aficionado. W ten sposób uzyskał bardzo oryginalny, niespotykany w innych produktach, element marketingowy. Każdy z trzech zastosowanych kolorów odnosi się do innego cygara. Granatowy to Alecto, czerwony – Megaera, pomarańczowy zaś to Tisiphone.

Cygara te zostały wykonane z tytoniu klasy vintage, starzonych od 3 do 6 lat, pochodzących wyłącznie z nikaraguańskich plantacji Esteli, Condega i wulkanicznej wyspy Ometepe. W blendzie zastosowany został również liść typu Viso  z nieujawnionego kraju, który całej mieszance nadaje wyjątkową indywidualność pod względem smaków i aromatów. Pokrywa typu Habano Oscuro pochodzi z rejonu Jalapa. Całość tworzy charakterystyczną osobowość, bogactwo smaków i aromatów, o esenconalnej gęstości i wibracji. Pełniejsza moc jest kontrolowana i doskonale zbalansowana. Producentem jest Tabacalera AJ Fernandeza w Esteli, Nikaragua.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring