Wyświetlanie 1–12 z 14 wyników

Twórca DH Boutique Cigars – Didier Houvenaghel łączy subiektywne i obiektywne, naukowe i filozoficzne podejście do degustacji, angażujące wszystkie zmysły miłośników cygar.

Czytaj więcej

Według niego spotkanie z cygarami powinno odbywać się z otwartym umysłem i namiętnym uznaniem, zwiększając w ten sposób radość z degustacji i intensywność przyjemności.

Nicarao to flagowa marka DH Butique Cigars, której twórcą jest Didier Houvenaghel. Ich nazwa nawiązuje nie tylko do kraju pochodzenia, ale i do historii. W XVI wieku hiszpański konkwistador Gil Gonzalez Dávila, jako pierwszy Europejczyk przybył do Ameryki Środkowej. Lokalny przywódca, wódz Indian Nicarao, jako znak pokoju dał mu brązowe liście tytoniu do palenia. Dávila nazwał wówczas nowo odkryty region Nikaraguą.

W cygarach marki Nicarao Didier łączy znajomość odmian tytoniu, zrozumienia środowiska naturalnego ze specjalistyczną wiedzą oraz pasją. Całość, wg Didiera, dodatkowo wymaga oka twórcy – wiedzy, pełnego zaangażowania do pracy i wytrwałości. To oko, dwoje oczu w logo marki, spogląda zarówno na aficionado, kiedy otwiera pudełko Nicarao, jak i na same cygara, symbolicznie doglądając w dalszej ich drodze, aż do humidora odbiorcy.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring