Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Cohiba to najsłynniejsza, najbardziej prestiżowa marka ze wszystkich kubańskich cygar, jednocześnie współcześnie najczęściej podrabiana. Jest ona także jedną z niewielu, stworzonych po rewolucji 1959 roku.

Czytaj więcej

Jej początki datuje się na 1966 rok, kiedy Fidel Castro spróbował i zachwycił się jakością cygar skręcanych na zamówienie jego szefa ochrony. Dwa lata później cygara te dostały swoją nazwę, pochodzącą od słowa w języku Indian Taino, którzy tak określali zwinięte liście tytoniu, paląc je w trakcie rytuałów.

Przez wiele lat była niedostępna na światowych rynkach, pozostając niejako prywatną marką kubańskiego rządu, który obdarowywał nią wybranych gości. Pierwszy raz została zaprezentowana miłośnikom cygar w 1982 roku. Jej skład oparty jest o najwyższej jakości kubańskie tytonie klasy vintage, które przechodzą unikalny proces potrójnej fermentacji, z czego trzecia odbywa się w dębowych beczkach. Dzięki temu cygara mają wysublimowany, bardzo elegancki i gładki, kremowo – korzenny charakter.

Pierwotny mit jakości i niedostępności wykreował prestiż marki Cohiba, który trwa do dzisiaj.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring