Wyświetlanie jednego wyniku

H. Upmann – nazwa marki wiąże się nierozerwalnie z jej twórcą. Hermann Dietrich Upmann był niemieckim bankierem, który tak uwielbiał kubańskie cygara, że w 1844 przeniósł się do Hawany, skąd nadal prowadził swoje interesy. W tym samym roku zakupił niewielką fabrykę, w której rozpoczął produkcję cygar pod własną marką.

Uważa się, że Upmann był pierwszym, który zaczął pakować cygara w cedrowe opakowania. Była to głównie strategia marketingowa, gdyż na wieczku każdego pudełka składał swój odręczny podpis. Pod koniec XIX wieku cygara H. Upmann zyskały międzynarodowe uznanie na różnych wystawach i zdobyły wiele złotych medali, które do dzisiaj widnieją w symbolice marki wraz z podpisem założyciela.

Biznes pozostawał w rodzinnych rękach aż do roku 1922, kiedy firma, zarówno bank, jak i manufaktura, zbankrutowała. Związane to było z oskarżeniami rodziny Upmannów o udział w siatce szpiegowskiej działającej na rzecz Niemiec w trakcie I wojny światowej. W tym samym roku fabryka cygar została zakupiona przez angielską firmę J. Frankau & Co, zaś 1937 roku ostatecznie przeszła w ręce producenta marki Montechristo. Firma Menéndez, García y Cía kontynuowała produkcję cygar H. Upmann, aż do całkowitej nacjonalizacji przemysłu tytoniowego, co nastąpiło we wrześniu 1960 r.

Cygara marki H. Upmann były ulubionym wyborem prezydenta USA – Johna F. Kennedy’ego. Wg relacji, wstrzymał on o kilka godzin oficjalne ogłoszenie embarga wobec Kuby, tak by jego doradca mógł kupić każde dostępne na rynku pudełko, jakie mógł znaleźć z waszyngtońskich sklepach.

H. Upmann to bardzo popularna marka wśród miłośników kubańskich cygar, preferujących średnią moc, o słodko – pikantnych nutach.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring