Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Historia marki Hoyo de Monterrey nierozerwalnie wiąże się z Don Jose Generem, którego rodzina w 1831 roku, kiedy miał 13 lat, wyemigrowała z Hiszpanii.

Czytaj więcej

Od młodzieńczych Gener lat pracował na plantacjach w regionie Vuelta Abajo, w zachodniej części wyspy. 20 lat później otworzył własną fabrykę cygar w Hawanie, a kilka lat później zakupił jedną z farm tytoniu położoną na żyznych brzegach rzeki Juan y Martinez.

Jednocześnie zarejestrował markę cygar – Hoyo de Monterrey, biorącą swoją nazwę od zakupionej wcześniej plantacji. Słowo ‘hoyo’ literalnie oznacza dziurę i bezpośrednio odnosi się do niżej, w stosunku do otaczającego terenu, położonej plantacji. Do dnia dzisiejszego na plantację można dostać się przez bramę na głównym placu miasta San Juan y Martinez, na której widnieje napis „Hoyo de Monterrey. Jose Gener. 1860”.

W 1931 roku jego córka Lutgarda Gener, sprzedała rodzinny biznes, by całkowicie skupić się na uprawie trzciny cukrowej. Nowa firma – Fernández, Palicio y Cía – która była już właścicielem innych marek, takich jak Punch, ze względu na doskonałą renomę cygar Hoyo de Monterrey, zachowała ich nazwę. Po śmierci partnera Ramóna Fernándeza, jedynym właścicielem marki został Fernando Palicio. W 1958 roku marka ta stanowiła aż 13% całego eksportu cygar z Hawany.

Cygara Hoyo de Monterrey do dnia dzisiejszego są znane i cenione ze względu na swoją elegancję, bardzo zrównoważoną i delikatną moc, a jednocześnie pełną aromatyczność.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring