Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Montecristo to jedna z najsłynniejszych marek cygar kubańskich, stworzona w Hawanie w 1935 roku przez Alonso Menéndeza. Jej nazwa została zainspirowana książką Alexandre Dumas „Hrabia Monte Christo”, która była bardzo popularną powieścią czytaną przez lektora w trakcie pracy zwijaczy.

Czytaj więcej

Logo marki składa się z sześciu szpad i tworzy trójkąt fleur-de-lis czyli popularną lilijkę. Zostało zaprojektowane przez Johna Huntera Morrisa z firmy Elkan Co. Ltd., brytyjskiego dystrybutora marki.

Montecristo stała się niezwykle popularne na całym świecie i do dziś stanowi znaczącą cześć światowej sprzedaży kubańskich cygar. Mimo, że jest stosunkowo młoda, w porównaniu z innymi, jej renoma i sława jest ogromna, i stawia ją wśród absolutnej czołówki kubańskich marek cygar. Pośród wszystkich produktów, najbardziej znane są dwa: Montecristo No 4, w typowym formacie Petit Corona, które swego czasu było najlepiej sprzedającym się kubańskim cygarem na świecie. Oraz Montecristo No 2, w formacie Torpedo, o zwężającej się spiczastej głowie, będące najczęściej nagradzanym cygarem w historii tej marki. Obecnie cała gama produktów składa się z prawie 20 cygar w różnych wersjach i sposobach pakowania.

Montecristo to cygara od średniej do pełniejszej mocy, w zależności od serii. O doskonałej konstrukcji, eleganckie i wysublimowane, o bardzo aromatycznym charakterze, będące doskonałym wyborem zarówno dla początkujących miłośników, jak zaawansowanych aficionados.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring