Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

La Estancia – marka wprowadzona w roku 2014. Jej twórcami są Joshua i Jeremiah Meerapfel, piąte pokolenie kontynuujące ponad 140-letnią tradycję w biznesie tytoniowym oraz cygarowym.

Czytaj więcej

Słyną oni z własnych plantacji w Kamerunie, z których liście wykorzystywane są, jako pokrywy w bardzo wielu cygarach różnych marek. Poprzez swoją wyjątkową jakość, delikatność i niepowtarzalny charakter, uważane są za jedne z najlepszych na świecie. Rodzina Meerapfel posiada własne zapasy starych tytoni kubańskich budowane od lat 70tych XX wieku przez  Richarda Meerapfela, nieżyjącego już ojciec obecnych właścicieli. Ogromny stan magazynowy, szacowany nawet na 160 tyś bel, miał być głównie lokatą kapitału. Obecnie jego część wykorzystywana jest do blendowania własnej marki.

La Estancia Edicion Exclusiva – najbardziej ekskluzywna linia marki La Estancia. Wprowadzona na rynek z końcem 2018 roku, jako specjalna edycja limitowana – personal family blend. Z racji zastosowania tytoniu kubańskiego, pochodzącego z własnych zapasów, niedostępna w USA. Bardzo eleganckie opakowanie – drewniane, czarne pudełko lakierowane na wysoki połysk wraz z dodatkowym ozdobnym woreczkiem zabezpieczającym lakier przed porysowaniem oraz kartonik, zaś całość wprost nawiązuje do serii Cohiba Behike.
Produkcja odbywa się w nieujawnionej z nazwy fabryce w Hondurasie. Dokładna mieszanka, o średniej mocy, jest tajemnicą, jednak producent podaje, że zastosowano w nich liście z nowego świata wraz z bardzo starymi, bo nawet aż czterdziestoletnimi tytoniami kubańskimi z własnych zapasów, których zawartość w serii Exclusiva może dochodzić nawet do 70%.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring