Wyświetlanie 1–12 z 22 wyników

Jose Arnaldo Blanco III, powszechnie zwany, jako Jochy, to jeden z najwybitniejszych współczesnych twórców cygar klasy premium z Dominikany. Jest on w kolejnym pokoleniu plantatorem tytoni cygarowych, który rozwija rodzinne tradycje, wznosząc je obecnie na wyżyny sztuki.

Czytaj więcej

Wielu wiodących producentów czy marek pochodzących z Republiki Dominikany łączyło jedno: wszyscy w jakimś stopniu pracowali z Jochy –  Aging Room, La Flor Dominicana, ale także Freyja, Kristoff, La Flor Dominicana, Matilde, Pinar del Río, Señorial, Trinidad Santiago i Villiger to jedne z najbardziej znanych marek, które tworzył. Jose „Jochy” Arnaldo Blanco III był dla całej rzeszy butikowych producentów cygar mentorem, nauczycielem, producentem, przyjacielem, aż do 2016, kiedy był praktycznie schowany za markami produkowanych dla innych.

Mając pełne zaplecze: plantacje, fabrykę, genialne wyczucie do uprawy i mieszania tytoni, utalentowanych i oddanych pracowników, podjął decyzję o stworzeniu i wypromowaniu własnej marki, którą nazwał La Galera. Słowo to, w odniesieniu do cygar, tłumaczone jest, jako „pomieszczenie zwijania cygar”. To główna sala, serce fabryki, gdzie wiedza i praca rąk zamienia luźne liście tytoniu w cygara; według Jochy tam „…dzieje się magia”.

Pierwsze cygara La Galera zostały pokazane w trakcie targów w Las Vegas w roku 2016, kiedy zaprezentował swoje piersze  autorskie linie Connecticut, Habano, 80th Anniversary Limited Edition czy La Galera 1936 Box Pressed.

Tabacalera Palma oraz rodzina Blanco zajmuje jedno z głównych miejsc na mapie dominikańskich producentów cygar klasy premium. Sam Jochy jest obecnie jednym z najważniejszych członków krajowego przemysłu cygarowego. Jego pasja, poświęcenie i wieloletnie doświadczenie w świecie cygar przyniosły mu uznanie i powszechny szacunek.

Zapraszamy do zapoznania się z jego dokonaniami – cygarami będącymi w polskiej ofercie Cigar Konesera.

Na temat marki dowiesz się więcej z artykułu LA GALERA – Tabacalera Palma, 80 lat tradycji 

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring