Rocky Patel – marka o imieniu jej twórcy, pasjonata i wizjonera, który swoje zaangażowanie i wytrwałość w dążeniu do perfekcji, przerodził w ogromny światowy sukces.

Czytaj więcej

Rocky Patel to prawnik z Los Angeles, który na początku lat 90. zaczął degustować cygara. Zainteresowanie szybko przerodziło się fascynację, która pchnęła go w kierunku nie tylko bycia ich odbiorcą, ale przede wszystkim twórcą i kreatorem. Ryzyko podjęte w połowie lat 90. XX wieku, kiedy to po raz pierwszy zaprezentował swoją pierwszą markę pod nazwą Indian Tabak, w pełni się opłaciło. Początkowy sukces, płynący na fali ówczesnego bumu cygarowego w Stanach Zjednoczonych, bardzo szybko musiał być podparty innowacyjnością i jakością kolejnych produktów. Początkowy entuzjazm jeszcze bardziej zmotywował go w wytrwałym dążeniu do doskonałości, co przejawiało się nie tylko w tworzeniu nowych mieszanek tytoni, ale również w formie opakowań i marketingu wspartego osobistą promocją tworzonych cygar.

Rocky Patel jest zwolennikiem blendowania, mieszania i łączenia rożnych rodzajów tytoni, gdyż, jak mówi, poszukując w ten sposób, można przekształcić nowy blend w niesamowite cygaro. Jest to proces żmudny i długotrwały, wymagający cierpliwości i wyczucia, wsparty najwyższą kontrolą jakości. Jego dążenie do doskonałości wyraża słowami: możesz oczekiwać więcej, a dostaniesz więcej. Obecnie Rocky posiada fabryki w El Paraiso w Hondurasie oraz w Esteli w Nikaragui, produkując kilkadziesiąt marek oraz serii cygar.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring