Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Hamlet Jaime Paredes to rodowity Kubańczyk, pracujący od kilku lat dla Rocky Patela. Swoje umiejętności nabywał w hawańskich fabrykach, gdzie pracował przez wiele lat.

Czytaj więcej

Terminował również, jako sprzedawca La Casa del Habano w fabryce Partagás, gdzie pokazywał swoje umiejętności kreacji, jako najwyższej klasy zwijacz. Jest jednym z bardzo nielicznych, którzy potrafią nadać cygaru jego końcowy idealny format wyłącznie umiejętnościami manualnymi, bez używania matrycy i prasy.

W 2001 roku Hamlet wygrał zawody zwijania konkurując z dziesięcioma najlepszymi torcedores z całej Kuby. Pokonał wtedy ówczesnego legendarnego Jose „Cueto” Castelar Cairo. W 2011 roku Paredes, współpracując z najlepszymi, współtworzył cygaro o długości 81,8 metra, bijąc tym czynem wcześniejszy rekord Guinnessa.

Paredes, przez 20 lat zwijając cygara kubańskie, osiągnął najwyższy, 9ty mistrzowski stopień. Wielokrotnie jeździł po świecie, jako ambasador kubańskich marek i firmy Habanos, będąc gwiazdą pokazów zwijania. Dzięki temu stał się znany szerokiemu gronu miłośników ‘havan’. W 2015 roku Robert Fox, londyński cigar merchant i przyjaciel Rocky’ego Patela przekazał jemu, że Hamlet Paredes chce wyemigrować z Kuby do USA. Patel doskonale wyczuł okazję pozyskania jednego z najlepszych współczesnych kubańskich twórców cygar. Zaproponował mu swoją pomoc w osiedleniu się w Stanach i rozpoczęcie nowego, również zawodowego życia.

Od tego momentu, przez ostatnie lata Hamlet Paredes konsekwentnie nie tylko kreuje własne mieszanki pod logo Rocky Patela, ale również znacząco wpływa na pozostałych; jest on również jedną z twarzy firmy.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring