Wyświetlanie 1–12 z 26 wyników

THE EDGE – marka, o różnych seriach, jak: Conecticut, A-10, Candela, Maduro, Sumatra, Corojo czy Habano. Mierząc siłą sprzedaży, jest największym sukcesem pośród wszystkich stworzonych przez Rocky Patela.

Czytaj więcej

W założeniu twórcy, cygara nie posiadały banderolki, jedynie logo na prostym, wręcz ciosanym pudełku a’la skrzynia, zawierającym 100 sztuk.

Ich pojawienie się na rynku, w wersjach Corojo i Maduro, w 2004 roku wniosło mocny rustykalny szyk do świata cygar premium. The Edge odniósł natychmiastowy sukces komercyjny, przyczyniając się do powstania nowych rozmiarów, odmian, a nawet nowych opakowań. Wiele innych firm próbowało skopiować styl marki, dlatego Patel ostatecznie umieścił banderolkę, identyfikującą jego cygara. Jednak i tutaj był oryginalny, gdyż umieścił ją na krawędzi stopy cygara, nawiązując wprost do nazwy (edge – j. ang.- krawędź).

THE EDGE HABANO oznaczona niebieską banderolą, zaprezentowana została po raz pierwszy w 2012 roku. W ramach marki była pierwszą tzw. puro, bazującą wyłącznie na tytoniach z jednego kraju, w tym przypadku – z Nikaragui, starzonych nawet 5 lat.

Zbudowane jest z kombinacji liści z plantacji Jalapa, Condega i Esteli, wykończone pełnokrwistą, ciemnobrązową oleistą pokrywą typu Habano. Prostota w wyglądzie może być złudna, gdyż jest to cygaro pełnej mocy, wyrafinowane w swoim charakterze i wręcz luksusowe w ramach swojej półki cenowej.

The Edge Habano  przez Cigar Aficionado uznane zostało jednym z najlepszych produktów w 2015 roku.

THE EDGE MADURO wprowadzona została w 2004 roku, jako początek zupełnie nowej marki Rocky Patela. Mocno żyłkowany, tłusty i rustykalny, ciemnoczekoladowy liść pokrywowy z Costa Rica oraz mieszanka tytoni z Hondurasu i Nikaragui tworzą cygaro pełne wigoru i esencji. Początkowe nuty espresso, drewna, mlecznej czekolady czy lekko pikantnych przypraw korzennych przechodzą w długą półwytrawną słodycz. Bardzo bogate i złożone odczucia rekomendowane dla doświadczonych aficionados.

Seria THE EDGE CONNECTICUT zbudowana jest na bazie mieszanki tytoni z trzech krajów: Costa Rica, Hondurasu i Nikaragui, starzonej przez 5 lat, wykończonej najwyższej jakości pokrywą typu Connecticut Shade z Ekwadoru, tworzy cygaro delikatniejszej mocy.

Charakterystyczne są również, wspólne dla pozostałych cygar marki, zarówno sposób umiejscowienia banderoli na krawędzi (ang. edge) stopy oraz proste, wyglądające wręcz, jak strugane pudełko.

Każde THE EDGE, pozwala cieszyć się głębią przejść smakowych opartych o nuty orzechów, karmelu, cedru, z długim kremowym finiszem. Odczuwane początkowo jako delikatnie pikantne, progresywnie łagodnieje do zdecydowanie lżejszego, o wyrafinowanej równowadze mocy i charakteru, bez nokautu w całej długości gęstego dymu.

pokaż pomocnika bloków

Czas palenia

Długość

Format

Kraj pochodzenia

Moc

Pokrywa

Ring